mesleki ve teknik eğitim

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavları

  • 14 Mart 2017
  • 3.510 kez görüntülendi.

Sınav giriş belgesi için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş için tıklayınız.

Açık lise sınavlarında

Adaylar sınav günü yanlarında Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgelerini (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Sürücü Belgesinden herhangi birini) bulundurmak zorundadırlar. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.

Sınav Giriş Belgesi için sisteme Ögrenci Girşi yapılması gerekmektedir. Sistemde ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsünden  Sınav Giriş Belgesini yazdırabilirsiniz.

Sınavda her dersten 20 soru vardır. Her soru 5 puan değerindedir. En az dokuz (9) soruya doğru cevap veren yani en az “45” puan alan adaylar dersten başarılı sayılır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bu sebeple yapamadığınız soruları boş bırakmayınız. Şıklardan herhangi bir tanesini doğru çıkma ihtimaline karşı işaretleyiniz. 

Adaylar kalem ve silgilerini kendileri getirmek durumundadır. Kalem olarak yumuşak uçlu (2B) kalemlerini tercih etmeniz önerilmektedir.

Adayların sınavlara; çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik veya mekanik cihazlarla girmesi yasaktır.

Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılır.

Adaylar sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

Yedek salonda sınava girecek adaylar öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

Yazıdaki açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır. Detaylar için  maol.meb.gov.tr sitesini ziyaret ediniz.

Açık Lise Ders Kitapları için tıklayınız…

>
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Emre dedi ki:

    Sayin hocam kayit yenileme yapmamistim. Sinavlara girebiliyorum.

    1. admin dedi ki:

      Kayıt yenileme yapmayan öğrenciler sınavlara giremezler. Bu yüzden kayıt yenileme dönemlerini kaçırmamanız gerekmektedir. Kolay gelsin kayıt yenileme işlemleri için açıklamaları okuyabilirsiniz

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!