mesleki ve teknik eğitim

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT YENİLEME

uzman

1977 doğumlu olup mesleki ve teknik eğitim alanında çalışmaktadır.
  • 19 Ocak 2017
  • 1.780 kez görüntülendi.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi  kayıt yenileme işlemleri için öğrenciler bankaya ücret yatırdıktan sonra bağlı oldukları kurumlara (Halk Eğitim Merkezleri, Yüz Yüze Eğitim Kurumları) başvururlar.

Öğrenciler MAÖL ve AÖL ücretlerini bankamatiklerden  TC numaraları ile aşağıdaki adımları izleyerek yatırabilirler.

-GİRİŞ

-ÖDEMELER

-MEB

-AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ 2016/2 KAYIT YENİLEME SINAV ÜCRETİ: 30.00

Ayrıca Yüz Yüze eğitim alan ögrencilerden bunlara ek olarak bir de temrinlik ücreti alınır.  Ücretler AÖL ve MAÖL Genel Müdürlüğü tarafından kayıt dönemlerinde yayınlanan kılavuzda duyurulmaktadır.

2016 2017 öğretim yılı için MAÖL kayıt yenileme klavuzunda belirtilen ücretler aşağıdaki gibidir. Bu ücretler yüz yüze eğitim alınan okulların hesaplarına yatırılacaktır. 

Kayıt Yenileme Kılavuzunu buradan İNDİREBİLİRSİNİZ.

Kayıt Yenileme Yeri: Yüz Yüze Eğitim Alınan Okul/Kurumlar

Sınav Ücreti (TC): 30 TL

Sınav Ücreti (KKTC): 45 TL

Sınav Ücreti (Yurtdışı) : 30TL

Öğrenci Yüz Yüze Eğitim İş ve İşlemleri Ücreti:

İmam Hatip Öğrencileri İçin : 20 TL

Diğer Alanlar İçin : 40 TL

Öğrenci adayları; sınav bedelinin 30,00 TL sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesinden T.C. kimlik numaralarını bildirerek(T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinden alacakları geçici T.C. kimlik numaraları ile) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracaktır. Sınav bedelinin yatırıldığına dair belge muhafaza edilecektir. KKTC de ise kayıt yaptıran öğrenciler sınav bedelinin 15 TL sini kayıt yaptıracağı okul müdürlüğünün, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere, okul aile birliği hesabına makbuz karşılığında yatıracaktır. Yurtdışında okuyan Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi kayıtlı her öğrenci için her dönem 30 TL sınav bedeli Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacaktır.
ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE İŞ VE İŞLEMLERİ ÜCRETİ 2016-2017 eğitim öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi/Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi kapsamında eğitim alan İmam Hatip alanı öğrencileri 20 TL, diğer alanlardaki öğrenciler ise 40 TL, yüz yüze eğitime devam ettikleri her dönem için “öğrenci yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti” öder.
Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!